Şaraphane atığından geri dönüştürdüğümüz üzüm çekirdeğini , temizleyen kurutan, paketleyen, soğuk sıkım yağını elde eden, üzüm çekirdeği yağını filtreleyen tüm ekipmanları üretmekteyiz.
  • İntaş Geri Dönüşümcüler San. Sit. 6016/10 sok. No:18 Işıkkent-Bornova/İzmir

Hakkımızda

 Onmak Makine, 2011 yılında makine yedek parça imalatı yapmak üzere kuruldu. Firmamızın kuruluş tarihlerinden itibaren araştırma ve geliştirmeye yatkın alt yapısı sayesinde, kısa zaman içerisinde, tasarımları kendimize ait olan ürünlerin prototiplerini üretmeye başladık.

 

İlk Ar-Ge konumuz; var olan tüm üretim hatlarının sonunda çözüm bulunması gereken, Geri Dönüşüm oldu. İnsanlığın dünyamız üzerindeki sağlıklı yaşama süresini uzatabilmesinin sırrının, geri dönüşümü bir felsefe olarak benimseyebilmesinden geçtiğini düşünüyoruz.

Doğanın dengesinin korunması, insan sağlığının korunması, sürdürülebilir enerji kaynaklarının kullanımının arttırılması gibi içerisinde birçok alt başlığı barındıran Geri Dönüşüm konusuna farklı bir açıdan bakarak çözüm üretmeye çalıştık. Günlük hayatımızda, kontrol edilmediği zaman, araba egzozundan çıkan ağır metallerin sağlığımızı olumsuz yönde etkilediği kadar, insanlar için besin üreten yiyecek ve içecek fabrikalarının atıklarının da, kontrol edilmediği taktirde, sağlığımızı ve çevremizi çok olumsuz etkileyebiliyor. Büyük miktarlarda oluşan yiyecek ve içecek üreticilerinin atıklarının geri kazandırılması için projeler geliştirdik. Gerekli ekipmanları ürettik.

 

İlk Üzüm Posası İşleme Tesisimizi New York’ta kurduk. Geri kazanımını sağladığımız yağlı tohumlardan yağ çıkarabilmek için Soğuk Pres Yağ Makinalarımızı geliştirdik. Tüm tasarımı ve üretimi kendimize ait olan makinaları

2018 yılında, Avrupa’da (Romanya) kurduğumuz Üzüm çekirdeği yağı üreten Pura Agro firmasında kullanarak üretim yaptık. Tüm bu çalışmalarımız ve tecrübelerimiz ışığında 2019 yılından bu yana, anahtar teslimi Meyve posası işleme ve soğuk sıkım yağ üretimi için, dünyanın çeşitli yerlerine tesisler kurmaktayız.

pura agro

Müşterilerimiz ile çalışırken, onların ihtiyaçlarını tam olarak anlamaya çalışıyoruz…

Şaraphane atığından geri dönüştürdüğümüz üzüm çekirdeğini , temizleyen kurutan, paketleyen, soğuk sıkım yağını elde eden, üzüm çekirdeği yağını filtreleyen tüm ekipmanları üretmekteyiz.